Marinekart

Švýcarský lehký motorový člun "Marinekart" váží jen 58 kg (bez motoru), pojme až 4 osoby a vypadá díky svému designu (cena za design 2012) skvěle. Pro rekreační sportovce je to technologický průlom věčného váhání mezi hmotností a rychlostí.

Tento nepotopitelný člun stavěný technologií jako katamarány, je zdaleka nejlehčí kompaktní motorový člun na světě. Může být přepravován na střeše auta a umožňuje vždy jednoduchý přesun na libovolnou vodní hladinu. Může být vybaven spalovacím nebo elektrickým motorem.

Když italský ex-závodní jezdec na motorových člunech, a také konstruktér snowboardů, Lucio Longoni z italského městečka Como začal konstruovat „Marinekart“, bylo jeho cílem sestrojit nejlehčí rychločlun na světě. Takovou loď, která nebude závislá na technickém zázemí přístavů, vybavena elektromotorem bude moci brázdit vody přírodních rezervací a chráněných území, bude snadno opravitelná, extrémně stabilní a nepotopitelná.

V roce 2011 svou ideu uskutečnil a „Marinekart“ byla připravena do sériové výroby. Kromě toho také disponuje certifikáty RINA (I / EU) a WCS (CH).

Technické údaje

Prohlídka lodi?